iTunes Hesap Açma 2011 ( kredi kartsız)

  iPhone telefonumuza uygulama yüklemek için öncelikle bir itunes hesabımızın olması gerekmektedir öncelikle iTunesi indirelim 1- iTunesi  Download Now yazan yere tıklayarak indirebilirsiniz iTunes indir     iTunesi bilgisayarımıza indirip kurulumu yaptıktan sonra programı açıyoruz.
2- iTunese Store, yazısı yazan yere tıklıyoruz.
 
3- Şimdi  sağ tarafta  çeşitli uygulamalar göreceğiz.Free apps yazan yerin altında bulunan  uygulamalardan herhangi birini seçip ??free??yazan yere tıklıyoruz.
4- Açılan pencerede ??Create New Account?? yazan yere tıklıyoruz.
5- Açılan pencerede ??Continue?? yazan yere tıklıyoruz.
6- Açılan pencerede şartları kabul ettiğimizi belirten yeri işaretleyip ??Continue??yazan yere tıklıyoruz.
Burada sırasıyla; Mail adresimizi (ŞİFRE KISMI ÖNEMLİ BİR ÇOK KİŞİ BU KISIMDAKİ HATA YÜZÜNDEN HESAP AÇAMIYOR) Şifremizi  (Şifremizde en az iki harf olsun harflerden birinin büyük diğerinin küçük olması gerekiyor,en çok karşılaşılan sorunlardan birisi budur) Şifremizi tekrar yazıyoruz Şifremizi unutursak sorulacak olan soruyu, Bu soruya verilecek cevabı yazıyoruz. Doğum günümüzü yazıp  ??Continue?? yazan yere tıklıyoruz
Karşımıza çıkan yeni pencerede resimdede göreceğiniz gibi ??None ??yazan yeri işaretleyip gerekli alanları doldurduktan sonra ??Continue?? yazan yere tıklıyoruz. Country/Region yazan yerde Turkey yazmıyorsa en üstte  clik here yazan yeri tıklayarak Turkey seçebilirsiniz.
Açılan pencerede ??done?? yazan yeri tıklıyoruz ve mail adresimizi kontrol ediyoruz.
Mail adresimize gelen onay mailine tıklıyoruz ve birkaç saniye bekliyoruz.
Açılan pencerede kayıt esnasında vermiş olduğumuz bilgileri girip ??Verify Adress?? yazan yere tıklıyoruz.
??Return to the Store??yazan yere tıklayarak kayıt işlemini tamamlıyoruz.